100 seniorów wraz z gośćmi uczestniczyło w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Uroczystość miała miejsce 1 października w Dziennym Domu Pomocy Społecznej.  

Do święta popularnie nazywanego „Dniem Seniora”, podopieczni DDPS przygotowują się od dłuższego czasu. Dla placówki to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Na oficjalne uroczystości seniorzy zaprosili władze miasta. Podopieczni placówki zaplanowali uroczysty obiad i bal.
W tym roku DDPS przygotował dwudniowy program obchodów święta. Oprócz oficjalnego poniedziałku, podopieczni placówki wysłuchali koncertu solowego na wiolonczelę i fortepian w wykonaniu tria kameralnego „ARTE”. Zagrał Jarosław Madejski (wiolonczela) i Barbara Żydzianowska (fortepian). Program składał się z twórczości austriackiego kompozytora Friedricha Guldy.
Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Osób Starszych był szczególny, gdyż rok 2012 został ogłoszony przez Parlament Europejski i Radę Europy, Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Inicjatywa ta ma m.in zwrócić uwagę na wartości i wkład, jaki do naszego społeczeństwa wnoszą seniorzy. Ma także zachęcać społeczeństwo do tworzenia warunków dla aktywności osób starszych i wzmacniać solidarność międzypokoleniową. 

 

Oficjalne otwarcie Dnia Seniora. Przywitanie zaproszonych gości w tym władz miasta z prezydentem Maciejem Kobylińskim

Oficjalne otwarcie Dnia Seniora. Przywitanie zaproszonych gości w tym władz miasta z prezydentem Maciejem Kobylińskim

senior z seniorką w trakcie tańca podczas balu na Dzień Seniora