Kredki, zeszyty, piórniki, tornistry zebrały dzieci z przedszkola Nr 19 przy ul Norwida 4, na wyprawki szkolne dla starszych kolegów i koleżanek z rodzin objętych pomocą MOPR. To kolejna akcja charytatywna poprowadzona przez dzielne przedszkolaki.

 W akcję zaangażowało się całe przedszkole od maluchów po starszaki. W sumie 125 dzieci. W efekcie zebrano wszytko to czego potrzebuje pierwszoklasista w szkole: zeszyty, długopisy, kredki, przybory plastyczne, tornistry a nawet stroje gimnastyczne. Zbiórkę prowadzono pod nazwą „Ja przedszkolak parę lat mam, ale wiem, że na tym świecie nie jestem sam”. - Oczywiście bardzo chcemy podziękować rodzicom dzieci, bez których całe przedsięwzięcie by się nie udało – mówi Alina Bieńkowska z przedszkola Nr 19. - Akcja w tym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zebrane przedmioty dzieci przekazały pracownikom MOPR 9 października. Wyprawki trafią do najbardziej potrzebujących tego typu wsparcia rodzin. Wytypują je pracownicy socjalni    
To kolejna akcja przedszkola nr 19 przy ul. Norwida. W ubiegłym roku dzieci zbierały przybory szkolne na wyprawki oraz organizowały paczki pod choinkę dla dzieci z rodzin objętych pomocą MOPR.
Pracownicy MOPR dziękują dzieciom, ich rodzicom oraz pracownikom przedszkola za wielkie serce i wrażliwość.

spotkanie przedszkolaków z pracownikami socjalnymi MOPR. Prezentacja zebranych przyborów szkolnych

zbiorowe zdjęcie dzieci uczestniczących w akcji