Rafał Bartecki wygrał główną nagrodę muzyczną na X Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „pozapozy” w Gdańsku. Na co dzień młody raper jest podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy, jednostki Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

„Pozapozy” jest największym Festiwalem na Pomorzu, w którym jednocześnie mogą startować artyści sprawni i niepełnosprawni. W tym roku Festiwal obchodził jubileusz i odbył się w Gdańskim Teatrze „Wybrzeże”. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności.
Rafał Bartecki swoim utworem „PKP Travel” wyrapował pierwsze miejsce w kategorii muzyka - „To ogromny sukces, którego nikt się nie spodziewał. Rafał miał bardzo dużą konkurencję – cieszy się Andżelika Szuran-Karpiej kierownik ŚDS.
Rafał Bartecki rapem zajmuje się od roku. Sam pisze teksty w których przestrzega przed uzależnieniem od narkotyków, nie unika też mówienia o trudnych życiowych problemach i wyborach. W tym roku Bartecki nagrał swój pierwszy materiał muzyczny. Obecnie uczestniczy w kolejnych nagraniach. Swoje zainteresowania muzyczne rozwija na zajęciach w Środowiskowym Domu Samopomocy.

Rafał Bartecki prezentuje dyplom i nagrodę