- To specjalna oferta dla niepełnosprawnych osób ze Słupska – zapewniają pracownicy Klubu Aktywności i Wsparcia osób Niepełnosprawnych. Działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie KAWON rozpoczał swoją działalność.

W oficjalnym otwarciu 15 listopada wzięły udział władze miasta, dyrekcja MOPR, przedstawiciele sponsorów i przede wszystkim osoby już korzystające z działalności Klubu. KAWON to miejsce, w którym osoby niepełnosprawne mogą realizować swoje pasje i zainteresowania. W ofercie, zawarte są elementy teatroterapii, agroterapii, prowadzone są zajęcia usprawniające, kulinarne, klub dyskusyjny oraz wiele innych. Głównym zadaniem Klubu jest aktywizacja, socjalizacja i integracja osób niepełnosprawnych, które z uwagi na chorobę izolują się od otoczenia. KAWON to szansa na zmianę sytuacji, powrót do życia w społeczeństwie, samorealizację.
Pracownicy KAWON prowadzą także punkt informacyjny, w ramach którego osoby niepełnosprawne otrzymają kompletne informacje o formach pomocy. Personel fachowo doradzi, gdzie szukać pomocy i jak załatwić sprawę.