Okło 80 osób odwiedziło Środowiskowy Dom Samopomocy w ramach akcji „Schizofrenia Otwórzcie Drzwi”, której głównym celem jest łamanie stereotypów o ludziach chorych oraz informowanie o możliwościach uzyskania pomocy. Do akcji już tradycyjnie, jak co roku, przyłączył się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, organizując otwarty dzień placówki. Przygotowano wiele atrakcji.

W czwartek 29 listopada drzwi Środowiskowego Domu Samopomocy, zostały otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych informacjami o schizofrenii, funkcjonowaniu placówki oraz dla tych, którzy mają osoby chore w rodzinie. Pracownicy MOPR przygotowali specjalną akcję informacyjną – Odwiedziło nas dużo ludzi - mówi Andżelika Szuran-Karpiej, kierownik ŚDS. - Akcja była świetną okazją, aby porozmawiać z psychologiem, psychiatrą, terapeutami naszej placówki. Osoby, które nas odwiedziły dowiedziały się jakie formy terapii są w naszej ofercie, dla kogo jest nasza placówka i jak skuteczna jest terapia. Pytań padało bardzo wiele.
Ważnym elementem programu, było zwiedzanie ŚDS: sali doświadczania świata, pracowni terapeutycznych (plastyczną, malarską, muzykoterapii, salę socjoterapeutyczną). Dodatkową atrakcją był specjalnie przygotowany program artystyczny przygotowany przez podopiecznych ŚDŚ. Wystąpił kabaret Buenos oraz młody raper Mc RAFIK laureat tegorocznego Festiwalu „Pozapozy” w kategorii muzyka. Osoby odwiedzające placówkę, zapoznały się z systemem pracy oraz osiągnięciami działającej w placówce, pierwszej w Polsce telewizji osób niepełnosprawnych. TV ŚDS prowadzą podopieczni.
Środowiskowy Dom Samopomocy przeznaczony jest dla osób z zaburzeniami i chorobami psychicznymi, w tym ze schizofrenią oraz dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

plakat informujący o akcji Schizofrenia otwórzcie drzwi