Tragedia jakiej doświadczyły rodziny z domu przy ulicy Krasińskiego w Słupsku otworzyła serca nie tylko mieszkańców miasta, ale również sąsiadującej Gminy Słupsk. Władze gminy uznały, że obliczu nieszczęścia zanikają podziały terytorialne i istotny jest każdy, nawet najmniejszy gest, dzięki któremu łatwiej zacząć układać nowe życie. Wójt Gminy Barbara Dykier podjęła decyzję o wyasygnowaniu środków finansowych na przygotowanie dziesięciu zestawów artykułów gospodarstwa domowego o wartości 5 tysięcy złotych.

Przekazanie sprzętu miało miejsce 29 maja br. w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Słupsku. Gminę Słupsk reprezentowała Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Ewa Roszyk. Mamy nadzieję, że sprzęt przyda się w zagospodarowywaniu nowych mieszkań – powiedziała w trakcie spotkania z poszkodowanymi Pani Ewa Roszyk.
Jedną z pierwszych osób, która odebrała podarowany sprzęt była Regina Stasiak – Bardzo się cieszę, to cenne i praktyczne wsparcie – powiedziała - Bardzo dziękuję Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej i Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie, a także wszystkim osobom i placówkom, które nas w tych trudnych chwilach wspierały i pomagają nadal.