Dla około 100 dzieci z rodzin objętych szczególną opieką, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przygotowali specjalny program letnich wakacji. Zorganizowano wiele atrakcji: gier, zabaw, wyjazdów, warsztatów, wyjść do kina, czy rejsy statkiem Dragon w Ustce. MOPR na zakończenie sezonu wakacyjnego, planuje festyn rekreacyjny dla dzieci z Placówek oraz dzieci i ich rodziców z miasta i okolic Słupska. Impreza będzie miała miejsce 30 sierpnia na terenie ogródka jordanowskiego przy ul. Zygmunta Augusta w godzinach 10.00-13.00.

Ciekawe programy letniego wypoczynku opracował personel wszystkich Placówek Wsparcia Dziennego nr 1, 2, 3 i 4. Poza codziennymi zajęciami, Placówki zaplanowały dodatkowe atrakcje.
Dzieci z Placówki Nr 3, tydzień czasu odpoczywały w Ośrodku Salezjańskim w Czaplinku, miejscowości położonej nad pięknym malowniczy jeziorem. Po powrocie pracownicy Placówki zorganizowali im półkolonie w ramach, których m.in. zwiedzały okoliczne zabytki, jeździły konno oraz podwyższały swoje umiejętności pływackie w parku wodnym w Redzikowie. Nie zabrakło także atrakcji kulturalnych jak: koncert organowy, warsztaty animacji teatralnej w SOK, czy warsztaty z tworzenia witraży, na których dzieci uczą się techniki oraz tworzą własne kompozycje.
Dzieci z Placówki Nr 1, przede wszystkim rozwijały się artystycznie w ramach warsztatów multimedialnych, które prowadził profesjonalny fotograf. - Oprócz nauki robienia zdjęć, dzieci dostawały specjalne zadnia, które rozwijały wyobraźnie – wyjaśnia jeden z pracowników „Jedynki” - Np. szukały w przyrodzie litery „E” i musiały ją odpowiednio zaprezentować na zdjęciach. To motywuje do innego spojrzenia na świat, który nas otacza – dodaje. Poza zajęciami multimedialnymi, dzieci z Placówki wyjeżdżały do Ustki, uczestniczyły w zajęciach sportowych, a także wyjechały do Darłowa oglądać pojazdy wojskowe podczas zlotu miłośników militariów, uczestniczyły także w warsztacie dziennikarskim.
Na nudę nie narzekali uczestnicy programów wakacyjnych w placówkach Nr 2 i 4. Wakacje dla nich personel zorganizował na sportowo i edukacyjnie. Dzieci uczestniczyły w turniejach w piłkę nożną, koszykówkę, poprawiały swoją sprawność na ściance wspinaczkowej. Rozwijały swoje umiejętności manualne na warsztatach ceramicznych i poszerzały wiedzę o świecie na specjalnych zajęciach tematycznych w Bibliotece Miejskiej, uczyły się poprawnej jazdy i przepisów w miasteczku ruchu drogowego WORD.
Jak zapowiadają wychowawcy Placówek, to nie koniec wakacyjnych przygód. Do końca sierpnia zaplanowali kolejne atrakcje dla swoich podopiecznych m.in. wycieczki, rajd rowerowy, zawody rowerowe naukę gry w tenisa ziemnego, zajęcia plastyczne i wiele innych.

 Miniatura - Dzieci z Placówki Nr 3 kąpią się w jeziorze podczas wyjazdu do Czaplinka

Dzieci z Placówki Nr 2 na karuzeli, na placu zabaw

Dzieci z Placówki Nr1 a na zajęciach ruchowych w parku