Ponad 400 osób odwiedziło festyn rekreacyjno-sportowy zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Impreza była wielkim podsumowaniem akcji letniej, prowadzonej przez Placówki wsparcia dziennego i obfitowała w wiele atrakcji. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta i mediów.

W imprezie poprowadzonej pod nazwą ,„Zakończenie Akcji Letniej 2013”, która odbyła się 30 sierpnia w Ogródku Jordanowskim przy ul. Zygmunta Augusta, wzięło udział kilkaset osób. Festyn skierowany był do wszystkich dzieci i ich rodziców, chcących aktywnie i twórczo spędzić czas, tym samym piątkowe wydarzenie było największym zorganizowanym przez MOPR w tym roku.
Atrakcji podczas wydarzenia było bardzo dużo. Program zaplanowano tak, aby dzieciom oraz towarzyszącym ich rodzicom dostarczyć wrażeń zarówno sportowych jak i twórczych. Z tych pierwszych ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy taekwondo oraz judo, przybyli specjalnie na festyn koszykarze Energii Czarnych Słupsk, przeprowadzili dla dzieci konkurs rzutu do kosza. Główną nagrodą była piłka podpisana przez zawodników słupskiej drużyny. Swoje twórcze możliwości dzieci sprawdzały w trakcie konkursu plastycznego „Moje wakacje malowane kredą”, mogły także także wykazać się kreatywnością tworząc logo oraz nazwę dla Placówek wsparcia dziennego MOPR. Każda Placówka w specjalnie przygotowanych namiotach serwowała kolejne atrakcje: dzieci miały tu możliwość tworzyć prace w technikach decoupage, origami, pracach rękodzielniczych, malowaniu twarzy i wielu innych. Najbardziej aktywni uczestnicy konkursów byli nagradzani.
Akcję zakończenia lata wsparła słupska policja prezentacją sprzętu policyjnego oraz możliwością darmowego oznakowania roweru. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wozu bojowego jaki przygotowali strażacy.
Bardzo efektownie wypadła część artystyczna: wykonywany na żywo hip hop, piosenki szantowe, pokaz breakdance.
Ogródek Jordanowski w piątkowe popołudnie zamienił się w strefę, na którą nuda nie miała wstępu. Kolejne podsumowanie lata już za rok.

Jedna z wielu zabaw na festynie, malowanie twarzy

Dzieci na festynie w trakcie zabawy płachtą materiału, na której jest kulka, którą należy pokierować współpracując

Zawodnicy tekłondo przed pokazem

Dzieci w kolejce do grila

niedźwiadek szczęścia rozdaje dzieciom cukierki

Zawodnicy tekłondo w trakcie pokazu

Zawodnik tekłondo wykonuje wysokie kopnięcie

Namiot jednej z Placówek wsparcia dziennego z atrakcjami

Dzieci robią sobie zdjęcia ze strażakiem

pokaz rzutów dżudo

pokaz rzutów dżudo

pokaz brekdens

konkurs rzutów do kosza