Józef Szostak został wicemisterem seniorów podczas X wyborów „Miss i Mistera seniorów” w Gdyni, organizowanej przez tamtejszy Dzienny Dom Pomocy Społecznej. W szranki o tytuł stanęły placówki z całego województwa Pomorskiego.

Jubileuszowa gala, która odbyła się 3 października, prowadzona była z rozmachem i przy bardzo dużym zainteresowaniu publiczności. Na kandydatów do tytułu czekała limuzyna i czerwony dywan przed wejściem do konkursowej hali.
Do tytułu mistera seniorów pretendowało 10 kandydatów z placówek z województwa pomorskiego. Każdy z nich musiał się jak najlepiej zaprezentować przed jury oraz publicznością. Kandydaci poza nienaganną prezencją musieli także sprawdzić się w specjalnie na tą okazję przygotowanych konkursach. Jury doceniło prezencję oraz umiejętności słupszczanina. Józef Szostak wywalczył tytuł wicemistera jubileuszowej gali – Bardzo się cieszę, gdyż nie spodziewałem się tak dużego sukcesu – mówi nowy wicemister - Dla mnie najważniejsze jest, że mogłem w ten sposób zaprezentować naszą placówkę i miasto - dodaje.
Józef Szostak jest podopiecznym Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul.Jaracza 9, placówki działającej w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Wicemister jest emerytem. Przez wiele lat pracował w Słupsku jako taksówkarz.
X gala wyborów „Miss i Mistera seniorów”, była też momentem na podsumowanie dekady walki o tytuł. Słupski DDPS na tym tle wypada bardzo dobrze. Podopieczne placówki dwukrotnie wywalczyły tytuł miss seniora i raz tytuł wicemiss. Seniorzy trzykrotnie zostawali wicemisterami.
- To bardzo dobre podsumowanie – mówi Małgorzata Mogielnicka, kierownik DDPS – Udowadnia, że nasi seniorzy są aktywni i potrafią się dobrze bawić.

 Józef Szostak podczas jubileuszowej gali. Obok niego wicemiss oraz miss seniorów 2013


Józef Szostak podczas jubileuszowej gali. Obok niego wicemiss oraz miss seniorów 2013