Jak co roku, tradycyjne, wigilijne potrawy pojawią się na świątecznych stołach w placówkach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Pracownicy instytucji starają się zapewnić jak najcieplejszą i świąteczną atmosferę swoim podopiecznym. MOPR zadbał także o osoby korzystające z innych form wsparcia Instytucji.

Świąteczną uroczystość zaplanowali seniorzy w Dziennym Domu Pomocy Społecznej „Bezpieczna Przystań” przy ul. Jaracza 9. Spotkanie Wigilijne rozpocznie się tu 20 grudnia. Uczestniczyć w nim będzie setka seniorów oraz zaproszeni goście: dyrekcja MOPR, władze miasta. Uroczystość przebiegnie w rodzinnej atmosferze. Będą życzenia i opłatek, wspólne śpiewanie kolęd oraz uroczyste śniadanie składające się z tradycyjnych potraw przygotowanych przez kuchnię DDPS. - Wigila w DDPS jest największą uroczystością w placówkach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – mówi Waldemar Matynia, Zastępca Dyrektora MOPR – Co roku panuje tu wyjątkowa atmosfera – dodaje.
Kolejną świąteczną uroczystość zaplanowano w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Kościuszki 3, w poniedziałek 23 grudnia. Jak co roku podopieczni placówki z wielką starannością przygotowują się do wspólnej Wigilii. Będą tradycyjne wigilijne potrawy, śpiewanie kolęd i pastorałek, przy akompaniamencie uzdolnionych muzycznie podopiecznych ŚDS tworzących zespół Turkus. Do stołu zasiądzie 70 osób.
Tradycyjnie jak co roku, specjalny wigilijny obiad dla osób objętych szczególną opieką, planuje jadłodajnia MOPR przy ul. Jaracza. W Wigilię wyda około 300 posiłków, opartych na tradycyjnym menu. Każda z osób, która zje obiad w jadłodajni otrzyma także paczkę z produktami na świąteczny stół.
Uroczystości Wigilijne zaplanowano także dla dzieci z wszystkich czterech Placówek Wsparcia Dziennego. Opiekunowie przygotowali święta dla ponad 100 dzieci z rodzin objętych szczególną opieką MOPR. Największa uroczystość będzie miała miejsce w Placówce Nr3, w której Wigilię przygotowano dla 100 osób, dzieci i ich rodziców.
- Personel naszego Ośrodka bardzo solidnie przygotowuje się do świątecznych uroczystości – mówi Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR – Chcemy, aby wszyscy nasi podopieczni poczuli tą wyjątkową atmosferę.

MOPR zadbał także o osoby korzystające z innych form wsparcia. Pracownicy socjalni wydali 1088 paczek ze słodyczami przygotowanymi dla dzieci z rodzin objętych wsparciem Ośrodka. W ramach współpracy z Caritasem 270 podopiecznych MOPR uczestniczyło w specjalnej Wigilii przygotowanej przez organizację. Największa w mieście uroczystość świąteczna, jak co roku odbyła się przy ul. Krasińskiego. Uczestniczyły w niej zarówno osoby samotne jak i całe rodziny.
Kolejne paczki, które trafiły do rodzin objętych wsparciem Ośrodka pochodziły z akcji charytatywnej przeprowadzonej przez przedszkolaki z przedszkola Nr 19, dzięki której maluchy zebrały 34 kilogramy słodyczy.
25 rodzin otrzymało specjalne ponad 20 kilogramowe paczki świąteczne z produktami spożywczymi. Żywność pochodziła z Banku Żywności, który zbierał produkty w ramach akcji charytatywnej w słupskich sklepach. W zbiórce pomagali pracownicy socjalni MOPR.

Choinka z prezentami - grafika