Aż 19 podmiotów otrzymało certyfikat „Miejsca Przyjaznego Seniorom”. Gala, na której przedstawiciele firm odebrali honorowy tytuł odbyła się 30 grudnia w Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego. Akcja w Słupsku prowadzona była po raz pierwszy.

Przedstawiciele jednostek publicznych, sektora biznesu, organizacji pozarządowych honorowy tytuł odbierali z rąk Małgorzaty Mogielnickiej Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Horyzont”, Klaudiusza Dyjasa Dyrektora MOPR, Danuty Sroka Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. Przedstawicielom uhonorowanych podmiotów wręczono certyfikaty „Miejsca przyjaznego seniorom” oraz specjalne logo w formie naklejki, która ma informować o wyjątkowości danego miejsca. - Bardzo cieszymy się że tak dużo podmiotów zgłosiło się w ramach akcji – powiedział otwierając galę Klaudiusz Dyjas Dyrektor MOPR – Rozpiętość branż była duża, od Klubu Fitness Studio Angela, w którym seniorzy mogą ćwiczyć w specjalnie dla nich przygotowanym programie, po placówki kulturalne jak Muzeum Pomorza Środkowego – dodał. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mediów.

Akcja „Miejsca Przyjazne Seniorom” w Słupsku prowadzona była po raz pierwszy, a głównym jej celem było wyłonienie miejsc, w których funkcjonuje specjalna oferta skierowana do seniorów w formie np. rabatów, specjalnych zajęć, czy funkcjonalności miejsca uwzględniającej potrzeby osób starszych. W październiku organizatorzy otrzymali 19 zgłoszeń. W listopadzie dwuosobowe zespoły komisji oceniającej wnioski, wszystkie miejsca odwiedziły. Oceniano m.in jak oferta jest realizowana, sposób w jaki firmy starały się z nią do seniorów dotrzeć, czy miejsce jest otwarte na współpracę z innymi grupami wiekowymi. Zebrane informacje komisja konkursowa oceniała na początku grudnia. Certyfikat otrzymało 19 podmiotów, które mają specjalną ofertę, z której seniorzy mogą korzystać. Miejsca te będą promowane w mediach, na stronach organizatorów akcji. Wydana zostanie także specjalna publikacja w której wszystkie miejsca będą opisane. Wydawnictwo będzie rozprowadzane wśród seniorów.
Organizatorami akcji było Stowarzyszenie "Horyzont", Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku, Regionalny Ośrodek EFS w Słupsku

Certyfikat otrzymali:
1) Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Słupsk
2) Stowarzyszenie Metalowych Serc
3) Parafia Ewangelicko-Augsburska w Słupsku
4) Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku
5) Klub Seniora w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym im. T. Gwiżdża przy SOSW im. Unicef
6) Centrum Edukacyjne TECHNIK s.c
7) Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”,
8) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku
9) Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 6
10) Kwiaciarnia „SIS” Karolina Strzelczyk
11) Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Studio Zdrowego Ruchu”
12) Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku
13) Instytut Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku
14) Polska Filharmonia Sinfonia Baltica
15) Fitness Studio ANGELA
16) MK Bowling Słupsk Centrum Handlowe Jantar
17) Firma FANT-POST Radosław Włoszczyński
18) Kwiaciarnia Marana’tha Tomasz Frąckowiak
19) Muzeum Pomorza Środkowego

1gal

4gal5gal

3gal

10gal

12gal

14gal

18gal 

9gal