Ponad 100 sadzonek żonkili przekazali Hospicjum Miłosierdzia Bożego, studenci Akademii Pomorskiej w Słupsku. Tak zareagowali na bezczelną kradzież kwiatów z terenu placówki. Akcję wsparła dyrekcja MOPR.

Kradzieży kwiatów nieznani sprawcy dokonali pod koniec marca. Studenci III roku pracy socjalnej jednoznacznie stwierdzili, że nie mogą wobec takiego występku być obojętni. Zebrali pieniądze, za które kupili ponad sto doniczek żonkili, kwiatów będących symbolem ruchu hospicyjnego. To bardzo ważna dla nas akcja – mówi Agnieszka, uczestnicząca w akcji studentka – Nie wiem jak bardzo trzeba być złym człowiekiem, aby okradać takie miejsce jak hospicjum. To karygodne. – dodaje.
W akcji wspomógł ich Dyrektor MOPR Klaudiusz Dyjas oraz Maciej Maraszkiewicz pracownik Akademii Pomorskiej oraz słupski radny - Studenci pracy socjalnej w MOPR mają cykl zajęć w ramach warsztatów „Praca organizatora pomocy społecznej” tak dowiedziałem się o akcji, którą planują na rzecz hospicjum. - mówi Klaudiusz Dyjas - Postanowiłem wspomóc żaków w tak szczytnym celu.
Akcji przyglądali się mieszkańcy pobliskiego osiedla i rodziny pacjentów oraz pensjonariusze placówki. - Okazuje się ze ludzi dobrej woli jest więcej i to ich powinniśmy promować - mówi Barbara Barcikowska - Szczególnie jeśli są to ludzie młodzi.
Kwiaty przekazano personelowi placówki 10 kwietnia.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13