„Dzień Jamajski”, pod taką formułą pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy działającego w strukturze MOPR, zorganizowali dzień otwarty placówki, dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta. Było wiele atrakcji.

„Dzień Jamajski” odbył się26 czerwca i wyróżniał się ciekawym programem artystycznym przygotowanym przez podopiecznych ŚDS. Był jednocześnie pretekstem do zaproszenia mieszkańców Słupska. Głównym celem jaki postawił sobie personel i podopieczni, to zaprezentowanie placówki, osiągnięć oraz form terapii jakie prowadzone są w ŚDS, z osobami chorymi oraz z zaburzeniami psychicznymi. - Chcieliśmy ten sposób przede wszystkim dotrzeć do osób, które czas spędzają w domu i nie wiedzą o tym, że w naszym mieście funkcjonuje ŚDS – tłumaczy Klaudiusz Dyjas, dyrektor MOPR – Chcemy, aby te osoby uaktywniły się i realizowały swoje pasje.

W dniu otwartym ŚDS, w placówce na wszystkie pytania gości odpowiadał personel: psycholog, terapeuci. Czwartkowa akcja była również okazją do porozmawiania z uczestnikami terapii. Środowiskowy Dom Samopomocy przeznaczony jest dla osób z zaburzeniami i chorobami psychicznymi, w tym ze schizofrenią oraz dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Aktualnie z różnych form terapii korzysta 70 osób.

1

2

3

21

4

5

6

7

10

11

12

13

14

15

16

17

19

20